Mit jelentenek azok a furcsa rövidítések?
EMS
Kezdjük rögtön az EMS-sel. Jelentése: Electric Muscle Stimulation, vagyis elektromos izomstimuláció. Most már sejted, igaz? A kezelőfejek - itt inkább tappancsok - elektródákat tartalmaznak, amelyek olyan elektromos impulzust adnak le, amely alkalmas a vázizmok stimulálására (egyébként ezt az impulzust az agyból kapják az izmok általában). Fontos tudni, hogy csak az amúgy akaratlagos mozgást végző izomzatra hat, a zsigeri, akaratlan mozgást végző izmokra (pl. a bélmozgásokért felelős izmokra) nincsen érezhető hatása. Az EMS készülék beállításától függően gyakoribb vagy ritkább, lassabb izomösszehúzódást tudunk létrehozni, amelyet részben érezni is fogunk. Fájdalommal nem jár a kezelés, és izomláz sem jellemző. Nem csak az összehúzódások gyakoriságát, hanem akár a mélységét is szabályozhatjuk, ezáltal célzott izomcsoportok összehúzódását tudjuk kiváltani.
Ez úgy hangzik, mint egy edzés, mozgás nélkül – és tulajdonképpen az is! Méghozzá nagyon hatékony, és pontos edzés, fájdalommentesen. Ezért lett nagyon népszerű ez a módszer a sportolók és a rehabilitációs szakemberek körében, majd a kozmetika területén is elkezdték alkalmazni, hiszen az izomtömeg növelése esztétikailag is kívánatos. Testkezeléseknél tehát előszeretettel használják önmagában vagy más módszerekkel kombinálva. Azt azonban érdemes megjegyezni, hogy az arcon való használatuk 35 éves kor felett nem ajánlott.
RF
Következik az RF, ami nem mást takar, mint a rádiófrekvencia. Ez így még nem mond túl sokat, igaz? Tulajdonképpen a rádióhullámok energiáját használjuk a szövetek melegítésére. Ez úgy történik, hogy a megfelelő beállítás mellett a rádiófrekvenciás hullámok elnyelődnek a bőr alsóbb rétegeiben (dermisz), energiájuk pedig hőenergiává alakul, így melegszik a szövet a kívánt mértékben. Alkalmazása az orvostudományban 75 évre nyúlik vissza, majd újabban a technológia tökéletesedésével a kozmetika is felhasználja szépészeti beavatkozásokhoz, a kötőszövetek feszesítésére és zsírbontásra.
A kollagén-termelő fibroblaszt sejtek melegítése révén a kötőszövet feszességéért felelős kollagénrostok állapota javul, így jó szolgálatot tesz a ránctalanításban és a bőrfeszesítésben az RF technológia.
Az RF technológia kiválóan alkalmazható a hatóanyagok mélyebb bőrrétegekbe való bejuttatására is. A „tű nélküli mezoterápia” legtöbbször RF alapú kezelést takar.
Megfelelő beállítások mellett az RF testkezeléssel megszabadulhatunk a felesleges zsírpárnáktól is. A zsírsejtek felmelegítésével távozik a zsír a sejtek belsejéből, és természetes úton, a nyirokkeringésen keresztül kiürül. Ezzel a módszerrel a zsírréteg felső kb. 1,5 cm rétege érhető el.
Jó hatásfokkal alkalmazható narancsbőr (cellulitisz) kezelésre is, amely annak köszönhető, hogy a bőr feszesítése mellett javítja a szöveti anyagcserét, ezért a szírsejtek megszabadulhatnak a salakanyagoktól, és a felesleges zsír is távozik.
Érdemes kiemelni még azt is, hogy az RF technológia megelőzésre és érettebb arcbőr kezelésére egyaránt alkalmas, ideális lehet 35 év felett is a használata.
UH
Az Ultrahangot szinte mindenki ismeri, hiszen az orvosdiagnosztikában rutinszerűen alkalmazzák. Maga az ultrahang egy hanghullám, egy rezgéshullám, melynek frekvencia-tartománya az emberi fül számára nem érzékelhető. Tehát egy rezgéshullám, ami a megfelelő beállítások mellett megrezegteti a felső bőrrétegeket. Ennek a rezgésnek a hatására a sejtek ideglenesen eltávolodhatnak egymástól, ami elősegíti a hatóanyagok mély bőrrétegekbe való bejutását. Ezen kívül a sejtek anyagcseréje és oxigénellátása javul, felgyorsulhat a kollagén-termelődés.
Fontos a közvetítőközeg használata, a rezgések bőrbe juttatásához. Ez lehet speciális zselé vagy emulzió.
HIFU
Viszonylag újkeletű, népszerű eljárás. De mit takar a betűszó? High Intensity Focused Ultrasound, vagyis nagy intenzitású fókuszált ultrahang. Magyarul, ultrahanghullámokról van szó, amelyeket a HIFU esetében precíziós fókuszált nyalábokban bocsátanak a bőrbe, mégpedig egyazon pontba, a mélyebb rétegeken belülre. Az egymással találkozó nyalábok a találkozási pontban olyan mértékben rezegtetik a szövetet, hogy az jelentősen, akár 75°C-ra felmelegszik, apró termo-pontokat hozva létre. Ezek a mikorsérülések non-invazív (tű-nélküli) módon jönnek létre, és gyógyulásuk során a bőrszöveti regeneráció serkenti a kollagén-termelődést. A HIFU kezelés során a bőr SMAS rétege (közvetlenül az izomréteget takaró réteg) összehúzódik, amely révén valódi lifting hatás érhető el.
Mivel ez is egy UH-alapú technológia, fontos a közvetítőzselé használata.
Vannak még bőven olyan betűszavak, amelyek érdekesek lehetnek. Ha javaslatot tennél, írj nekünk e-mailt, vagy keresd fel közösségi média csatornáinkat.
Leave a comment